Facebook będzie szkolił nie tylko online

Ostatnia aktualizacja:  
24/5/2018
Gigant z Menlo Park otwiera w Warszawie swoje własne centrum szkoleniowe.

Przestrzeń wymiany myśli, miejsce otwarte dla inicjatyw społecznych i wydarzeń kulturalnych - tym w założeniu ma być Przestrzeń from Facebook, czyli centrum szkoleniowe spod szyldu największej sieci społecznościowej, zlokalizowane w stolicy na ul. Koszykowej. Jest to pierwsza taka inicjatywa giganta z Menlo Park w Europie Środkowo-Wschodniej. Oficjalny start miał miejsce 23 maja. Otwarcie można było oglądać online dzięki streamingowi, zamieszczonym na fanpejdżu Przestrzeni.

Jednym z powodów otwarcia centrum szkoleniowego Facebooka jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Przestrzeni, będą odbywać się tam kursy, podnoszące umiejętności korzystania z nowych technologii. Szkolenia będą skierowane głównie do ludzi młodych, W pierwszym roku działalności Facebook planuje przeszkolić 50 tysięcy osób.

W Przestrzeni będą odbywać się także wydarzenia, skierowane do innych grup - m.in. zostanie uruchomiony cykl szkoleń dla małych i średnich przedsiębiorców oraz kobiet w biznesie.

Autor
Łukasz Nowak