Magia (taniego) wystroju

Ostatnia aktualizacja:  
6/4/2017
Dobrze przemyślana dekoracja sali, którą wynajmujesz, może uatrakcyjnić organizowany przez Ciebie event. Zazwyczaj ciekawy wystrój niesie za sobą wysokie koszty, jednak dysponując nawet ograniczonym budżetem, możesz sprostać zadaniu zadowolenia zmysłu estetycznego Twoich klientów przez odpowiedni wystrój pomieszczenia. Prezentujemy kilka przydatnych porad od doświadczonych organizatorów konferencji i szkoleń, odnośnie aranżacji sali, którą wynajmujesz, bez strat dla Twojego portfela.
Ustal priorytety

Na początku warto ustalić, jak ważną rolę w organizowanym przez Ciebie spotkaniu ma odgrywać sama dekoracja. Pamiętaj, żeby nie skupiać się głównie na wystroju sali – może być on ważny, ale w większości przypadków nie będzie pierwszoplanowym elementem. Nie wydawaj zbyt wielu środków z ograniczonego budżetu na poboczne rzeczy. Specjaliści, jak Amanda Miller, czy Thomas Pitchford, radzą, by przede wszystkim nie oszczędzać na odpowiednim sprzęcie audiowizualnym, a także jakości cateringu.

Po pierwsze – wybierz odpowiednią salę

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na dekorowaniu sali, jest po prostu wynajęcie dobrze przygotowanego już pomieszczenia, które nie będzie wymagać nakładów z Twojej strony. Jeśli firma, z którą współpracujesz w kwestii wynajmu sal, jest sprawdzona i zapewnia przestrzeń wysokiej jakości, nie będziesz musiał martwić się o organizowanie dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Oświetlenie i sprzęt audiowizualny

Odpowiednie, jasne oświetlenie, jakie zapewnia firma wynajmująca sale, to jedna z najważniejszych kwestii, na jakie powinieneś zwrócić uwagę. Na spotkania w ciągu dnia dobrym wyborem będzie pomieszczenie, w którym znajduje się wiele okien, najlepiej pokaźnych rozmiarów, przez które widoczna będzie roślinność na zewnątrz, a promienie słoneczne nie będą miały problemu, by przedostać się do środka sali. Gdy organizujesz event wieczorem, warto postarać się o salę, gdzie jest możliwość kontrolowania i regulowania oświetlenia, byś w każdej chwili mógł stworzyć odpowiedni nastrój. Ciekawym rozwiązaniem jest dostęp do takiego oświetlenia, dzięki któremu możemy zmienić nawet kolor całej sali, czy choćby dodać jej nieco ciepła. Dobrej jakość sprzęt audiowizualny, w połączeniu z innowacyjnym oświetleniem, pozwoli Ci zagospodarować wolną przestrzeń na ścianach, na przykład za pomocą wyświetlania na nich obrazów, haseł, czy tekstu, które mogą być sprawnie zmieniane w każdej chwili.

Jak najbliżej natury

Jeśli chcesz zrobić wrażenie bez uszczerbku dla Twojego budżetu, natura będzie Twoim sprzymierzeńcem. Kwiaty, owoce, nawet kamienie, czy muszle, są często bezcennym dodatkiem. Dodają one nieco życia do pomieszczenia, co zapewni Twoim gościom dobre samopoczucie. Często wystarczy zwykła doniczka, którą możesz udekorować w dowolny sposób, a w niej domowe kwiaty, a nawet same gałęzie drzewa, jeśli są odpowiednio zaaranżowane. Rośliny mogą odpowiadać aktualnej porze roku – kilka czerwono-żółtych liści w doniczkach, w których „rosną” gołe gałęzie, idealnie zgra się ze złotą jesienią za oknem. Zawsze możesz zestawić naturalne rośliny ze sztucznymi. Naturalne niech będą ustawione w dolnych częściach sali, gdzie od razu rzucają się w oczy ludziom, którzy mogą je dodatkowo dotknąć i powąchać, a sztuczne niech uzupełniają cały obraz, będąc ustawione powyżej zasięgu zmysłów węchu i dotyku Twoich gości.

Jak widzisz, jest wiele sposobów na sprawienie, żeby Twój event był nie tylko inspirujący dla jego uczestników, ale również przyjemny w odbiorze wizualnym. Nie zapominaj również o możliwości współpracy ze sponsorami, czy patronami, czyli firmami, które chętnie zaopatrzą salę, którą wynajmujesz w różnego typu gadżety, czy dekoracje, w ramach reklamy swojej marki – a dobrze wykonane produkty tego typu mogą być świetną alternatywą dla typowych przedmiotów używanych do dekoracji.

Autor
Mateusz Kolski