Małe spotkania w wielkich centrach konferencyjnych?

Ostatnia aktualizacja:  
16/2/2018
Kilku- i kilkunastoosobowe spotkania wcale nie muszą być przeprowadzane w niewielkich obiektach. Taki meeting można zorganizować w dużym centrum konferencyjnym - z korzyścią dla obu stron.

Duże obiekty, takie jak warszawski MT Polska czy krakowski ICE zwykle kojarzą się z konferencjami czy tematycznymi targami, gdzie liczbę uczestników można liczyć w setkach. Dlaczego więc tego typu centra miałyby być zainteresowane wynajmem sali na potrzeby kilku osób?

 

Nie zawsze duże

 

Duże centra to nie tylko duże sale. Takie kilkupiętrowe obiekty zwykle posiadają pomieszczenia o różnej powierzchni. Niektóre pokoje, przeznaczone do briefingów czy spotkań wewnętrznych mogą być z powodzeniem wynajmowane klientom.

 

Jakie korzyści może to przynieść właścicielom obiektów? Wykorzystywanie nieużywanych w danym momencie pomieszczeń zwiększy zyski firmy. Nawet, jeśli w tym samym momencie za rogiem odbywa się duża konferencja, nic nie stoi na przeszkodzie, by w niewielkim pomieszczeniu odbyło się kameralne posiedzenie. Kierowanie oferty do organizatorów małych spotkań czy szkoleń powiększy grono potencjalnych klientów i źródła dochodu.

 

Należy także pamiętać o efekcie skali – duży zwykle może więcej. Dotyczy to każdej branży, w tym MICE. Centra konferencyjne mogą z powodzeniem wynajmować sale na różne spotkania jednocześnie, niezależnie od ich charakteru, czasu trwania czy liczby uczestników.

 

Korzyści dla klientów

 

Pracownicy dużych centrów konferencyjnych są doświadczeni w przygotowaniu spotkań na większą skalę, zatem z pewnością będą potrafili pomóc przy mniejszych przedsięwzięciach. Centra zwykle  zapewniają kompleksową obsługę swoich klientów. Jest to istotne z punktu widzenia organizatora niewielkiego spotkania, gdyż takie meetingi zwykle są ustalane z małym wyprzedzeniem czasowym. Warto wtedy kontaktować się z jedną osobą, która jest w stanie zająć się wszystkimi aspektami, takimi jak catering czy wyposażenie.

 

Centra zwykle posiadają już sprzęt potrzebny do przeprowadzania spotkań. W ich ofercie znajdziemy nie tylko sprzęt niezbędny przy prezentacjach, czyli rzutnik, ekrany, odpowiednie nagłośnienie. Centra posiadają także np. klimatyzację, która znacznie poprawia komfort pracy w przypadku kilkugodzinnych spotkań. Jeśli jest on wystarczający do organizacji dużych przedsięwzięć, to z pewnością będzie odpowiedni także dla niewielkiej grupy. Właściciele nie ponoszą zatem żadnych dodatkowych kosztów przygotowania pomieszczeń, a klienci mają pewność, że znajdą tam wszystko to, czego potrzebują.

 

Większe łatwiej znaleźć

 

Przy organizacji spotkań istotne znaczenie ma lokalizacja obiektu. Centra konferencyjne w dużych miastach najczęściej są położone w dogodnych i dobrze skomunikowanych miejscach – w końcu obsługują często osoby spoza miasta, a te muszą bez przeszkód trafić do obiektu. Przykładowo w Krakowie centrum konferencyjne ICE położone jest nad Wisłą w pobliżu Wawelu, przy jednym z głównych rond. Ponadto nazwa przystanku została zmieniona, by osoby nie znające miasta mogły tam dojechać autobusem lub tramwajem.

 

Jeżeli ktoś preferuje dojazd samochodem, warto wziąć pod uwagę, że duże obiekty często posiadają prywatne parkingi, z których możemy skorzystać. Wówczas nie musimy się martwić o znalezienie wolnego miejsca przy ulicy ani zwracać uwagi na parkomaty i strefy.

Autor
Łukasz Nowak