Niestety, nie mam - czyli cztery rzeczy, których będzie ci brakować na spotkaniu biznesowym.

Ostatnia aktualizacja:  
6/4/2017
Czy często organizujesz spotkania biznesowe lub konferencje? Z pewnością pamiętasz o podstawowych rzeczach, które należy zapewnić: papier, długopisy, markery... Co jeszcze? W niniejszym artykule chcemy Ci zaproponować kilka urządzeń, które warto wziąć pod uwagę przy organizacji spotkania.

 Pendrive’y

Pamięć przenośna może w pewnych sytuacjach okazać się wybawieniem. Jeśli podczas spotkania wystąpią problemy z siecią, to „gwizdki” pozwolą na szybki i bezproblemowy transfer plików pomiędzy uczestnikami. Rozdawane dyskutantom pendrive’y z materiałami mogą być też sprytnym sposobem na reklamę Twojej firmy, jeśli oznaczysz je swoim logo.

 Uniwersalne ładowarki

Warto zawczasu przygotować się na wypadek zapominalskiego uczestnika z ważnymi materiałami na wyładowanym laptopie czy telefonie. Pamiętaj przy tym, że nie każdy korzysta z wejścia na mikro USB i zaopatrz w ładowarki o różnych wtykach.

Listwy zasilające

Noszenie przy sobie trzech urządzeń wymagających ładowania nie jest już dzisiaj rzadkością. Dlatego zadbaj o odpowiednią do liczby uczestników liczbę przedłużaczy. Wojna o gniazdka z pewnością nie usprawni przebiegu spotkania.

Słuchawki

Jeśli planujesz dłuższe spotkanie czy konferencję, przygotowanie słuchawek dla dyskutantów może być dobrym pomysłem. Dzięki temu uczestnicy będą mogli zrelaksować się przy muzyce lub w inny sposób, nie przeszkadzając innym. Pamiętaj, że powinny to być słuchawki zamknięte – czyli takie, które nie przepuszczają dźwięku na zewnątrz.

Autor
Franciszek Kołpanowicz