Ożyw sale kolorami słońca

Ostatnia aktualizacja:  
16/2/2018
Szukasz inspiracji na ocieplenie i ożywienie swojej sali świeżymi kolorami? Pobudzającej energii do pracy umysłowej doda barwa żółta i pomarańczowa!

Niezaprzeczalnym wydaje się być fakt, że kolory potrafią mocno wpływać na ludzkie emocje. Nasz nastrój może w dużej mierze zależeć od kolorów, jakimi się otaczamy. W zależności od tego, czy jesteśmy otoczeni ciepłymi bądź zimnymi barwami, możemy czuć się pobudzeni lub odwrotnie -wyciszeni, uspokojeni.

Ponadto barwy mocno wpływają na decyzje zakupowe. W przypadku produktów około 65% konsumentów kieruje się kolorystyką w swoich wyborach. Dlaczego nie odnieść tego do branży MICE? Spróbuj przyciągnąć klientów do swoich sal, oferując im kolorowe, atrakcyjne wnętrza. Dzięki dobrze przemyślanej kolorystyce sprawisz, że będą czuć się u Ciebie lepiej i chętniej zdecydują się na powrót.

W poprzednim artykule pisaliśmy o poprawiającym produktywność kolorze niebieskim. Inne barwy również mogą być z powodzeniem używane w salach na wynajem. Jeżeli szukacie sposobu na ożywienie swojego pomieszczenia, polecamy stosowanie kolorów słońca: żółtego i pomarańczowego.

Energetyczna żółć

Żółć to jasna barwa, kojarząca się przede wszystkim z promieniami słońca i ciepłem. Jest jednym z głównych kolorów lata. Postrzegany jest jako barwa radosna i pogodna. Symbolizuje także przyjaźń. Zwykle kojarzona jest z energią. Wszystko przez charakterystyczną długość fali: w niewielkich dawkach pobudza mózg do działania, jednak gdy jest jej zbyt dużo, człowiek może odczuwać nerwowość.

Do sali szkoleniowej żółta barwa może wnieść orzeźwienie. Położona na ściany rozjaśni pokój, w którym dostęp do światła jest ograniczony np. przez niewielkie okna. Żółć kojarzona jest także z intelektem, więc świetnie sprawdzi się w salach szkoleniowych, gdzie praca często ma charakter 'burzy mózgów'. Badania sposobu postrzegania kolorów wykazały, że długość fali tej barwy stymuluje ośrodek logicznego myślenia w mózgu.

Innowacyjny pomarańcz

Pomarańcz symbolizuje fascynację oraz determinację. Jest postrzegany jako barwa, wywołująca entuzjazm oraz optymistyczny nastrój. Zwykle kojarzona jest także z innowacyjnością - zatem pomarańczowe akcenty świetnie sprawdzają się tam, gdzie wymagane jest twórcze myślenie.

Żółty i pomarańczowy w salach spotkań
Wyniki badań z zakresu psychologii kolorów wykazały, że obie barwy zachęcają do komunikacji - dlatego dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach spotkań. Z tych akcentów kolorystycznych korzystają także wielkie korporacje - jak choćby Google, którego sala konferencyjna w siedzibie firmy w Toronto zawiera elementy żółci.
Żółty i pomarańczowy dobrze komponuje się z bielą, która jest barwą neutralną. Ponadto biały poprawia kreatywność, więc stosowanie takiego połączenia w salach szkoleniowych może mieć pozytywny wpływ na odbywające się w nich spotkania.
Obie barwy kontrastują z fioletem, położonym na przeciwległym końcu koła barw. Takie zestawienie przyciąga wzrok i wygląda stylowo.
Należy jednak pamiętać o tym, że nadmierne używanie żółci może wywoływać poczucie niepokoju. Nie jest to także odpowiednia barwa do sal konferencyjnych, które z założenia mają wyglądać "prestiżowo". W takim pomieszczeniu najlepiej zastosować kompozycję monochromatyczną.
Autor
Łukasz Nowak