Spotello - rewolucja w wynajmie sal online

Ostatnia aktualizacja:  
14/9/2017
Startuje pierwsza porównywarka sal konferencyjnych na polskim rynku. Sprawdzamy, jakie daje możliwości klientom i właścicielom
Dlaczego możemy w paru kliknięciach zabukować nocleg na drugim końcu Europy, a rezerwacja sali konferencyjnej wymaga wielokrotnych telefonów do właściciela i zapewnień mailowych?

To pytanie postawili sobie twórcy Spotello - pierwszej na polskim rynku porównywarki ofert i cen sal na wynajem, która ma być rozwiązaniem powyższego problemu. Usługa ma ułatwić klientom wyszukiwanie sal konferencyjnych, szkoleniowych, gabinetów coachingowych i wybór odpowiedniego pomieszczenia na terenie całej Polski bez konieczności żmudnego przeglądania setek stron internetowych i ping-ponga mailowego. Zwiększa to wygodę rezerwacji i pozwala zaoszczędzić czas.

Jak szeroka jest oferta portalu? Już w tym momencie w Spotello znajdziesz pomieszczenia szkoleniowe i konferencyjne o różnej kubaturze we wszystkich miastach wojewódzkich i nie tylko. Platforma wyświetla już sale z ponad stu obiektów. Jak działa Spotello? Sprawdźmy!

Wynajem w czasie rzeczywistym

Platforma pozwala na szybkie i precyzyjne zawężenie wyświetlanej oferty za pomocą wielu filtrów. Dzięki temu można dokładnie określić, jakich sal szukamy, np. tylko z klimatyzacją, w centrum miasta lub w hotelu. Klienci mogą zatem dokonywać decyzji na podstawie jakości i dopasowania do własnych potrzeb, a nie kolejności wyświetleń na stronach wyszukiwarek internetowych.

Platforma jednocześnie promuje standaryzację warunków wynajmu sal, które znacząco się różnią w zależności od obiektu. Klient rezerwujący salę przez Spotello wie, czego może się spodziewać dzięki z góry określonym warunkom wynajmu. Mamy możliwość składania zamówień wstępnych (wcześniej niż 9 dni przed wynajmem) i pewnych. Rezerwacje wstępne można anulować bezpłatnie. Oprócz tego możliwe jest także zabukowanie sali na ostatnią chwilę (tzw. last minute), jednak tylko po zatwierdzeniu zamówienia przez właściciela obiektu. Polityka platformy stawia na przejrzystość warunków i bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i posiadaczy sal.

Rezerwacja w Spotello dokonuje się w czasie rzeczywistym - zarówno klient jak i właściciel sali otrzymują pełną informację o transakcji, wysłaną przez system. Po zrealizowanym wynajmie możliwe jest wystawianie ocen obiektom.

Źródło: spotello.pl

Co dla właścicieli obiektów?

Spotello jest również okazją dla właścicieli obiektów. Na platformie mogą zaprezentować swoją ofertę, dzięki czemu zyskują nowy kanał sprzedaży sal. Spotello stanowi także szansę dla mniejszych przedsiębiorców, którzy nie są w stanie konkurować z dużymi graczami w internecie z powodu niskich nakładów na marketing. Na wspólnej platformie według twórców "wygrywa jakość w dobrej cenie", co jest korzystne dla obu stron transakcji.

Spotello bazuje na silniku SmartRooms, który jest systemem ERP (ang. Enterprise Resource Planning) służącym do zarządzania wynajmem sal przez przedsiębiorców. Więcej informacji o SmartRooms znajdziesz tutaj.

Autor
Łukasz Nowak