Tchnij wiosnę w swoje sale

Ostatnia aktualizacja:  
16/2/2018
21.03 to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Spraw, By klienci poczuli ją - nie tylko na zewnątrz, ale i w salach. Przedstawiamy kilka pomysłów, dzięki którym pomieszczenia zakwitną.

Kto z nas nie czekał na wiosnę? Po trzech miesiącach zimy, krótkich dni, zachmurzonego nieba mogło nam brakować światła słonecznego i zieleni, kojarzącej się z wypoczynkiem. Wraz z końcem marca i nadejściem wiosny temperatury rosną. Zwykle cieszymy się wtedy  z możliwości wyjścia na zewnątrz. Nie bez przyczyny pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także Dzień Wagarowicza.

Większość firm wynajmujących sale nie ozdabia swoich pomieszczeń sezonowymi akcentami. Zamiast tego uczestnicy spotkania przebywają w typowych przestrzeniach biurowych, spoglądając za okno i marząc o wyjściu na zewnątrz. Jedynie hotele na większa skalę wykorzystują sezonowe elementy wystroju w swoich salach. Najczęściej są to ozdoby kwietne w pomieszczeniach bankietowych, jak w przypadku Hotelu George V w Paryżu czy londyńskim Marriott. Niektóre pomysły można zaadaptować także do sal szkoleniowych. Wplecenie pewnych sezonowych akcentów sprawi, że Twoi klienci poczują wiosnę - a to wszystko w prosty i tani sposób.

Kwiaty zapewnią kolorystyczny akcent w sali

Statystycznie wiosna najbardziej kojarzy się z kwiatami. To właśnie wtedy rośliny rozkwitają, a nieodległa pamięć o szarości zimy sprawia, że wszelkie kolory wydają się żywsze. Kwiaty pełnią ważną funkcję dekoracyjną. Dodają akcentów barwnych do szarych i nudnych przestrzeni oraz kojarzą się z naturą.

Rośliny oprócz funkcji estetycznej dostarczają tlen, który jest niezbędny do procesów myślowych. Dobre dotlenienie organizmu pozwala na szybszą i bardziej efektywną naukę. Ponadto, niektóre gatunki roślin są w stanie niwelować zanieczyszczenia powietrza, np. benzen, toluen czy formaldehyd. Filtrujące właściwości posiada m.in. skrzydłokwiat, bluszcz pospolity, sansewieria, dracena i paproć.

Trzeba jednak pamiętać o możliwości wystąpienia alergii, szczególnie w okresie pylenia danego gatunku. Wtedy można pomyśleć o drobnej dekoracji z wykorzystaniem sztucznych kwiatów. Będą one bezpieczne dla alergików. Ponadto nie musimy się martwić, że zwiędną i możemy je wielokrotnie wykorzystywać.

Małe dekoracje - żywe kolory

W celu ożywienia sali można zastosować także drobne biurowe elementy w jasnych barwach, np. zieleni, błękitu, pomarańczu. Należy jednak uniknąć zbędnego przesytu. Przykładowo kolorowe długopisy, notatniki, kartki papieru mogą być nie tylko funkcjonalnym narzędziem pracy, ale spełniać także rolę estetyczną. Kolory, które będą stosowane w pomieszczeniu warto zaplanować już w momencie przygotowywania sali na wynajem.

Wpuść do sali światło słoneczne

Światło słoneczne jest niezbędne dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Badania wykazały , że kontakt ciała z promieniami stymuluje w ciele produkcję witaminy B oraz serotoniny - związku, który pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Duże okna i przeszklone ściany mogą wpuścić do środka więcej światła. Sprawią, że osoby przebywające wewnątrz poczują się tak, jakby byli na świeżym powietrzu - jednak nie wszędzie mamy możliwości stosowania takich okien. By goście w sali czuli się dobrze wystarczy, że nie będziemy im zasłaniać źródeł naturalnego światła.

Poniżej prezentujemy galerię pomysłów na wiosenny wystrój sali. Inne inspiracje na ciekawe wnętrze znajdziecie tutaj.

Pomieszczenie można ozdobić małym bukietem z kwiatów polnych.
Sukulenty są dobrym sposobem na dodanie odrobiny zieleni do wystroju wnętrza. Niedrogie i o niewielkich rozmiarach, mogą być postawione praktycznie wszędzie.
Do ozdoby sali można wykorzystać drobne kwiaty w buteleczkach. Niby niewiele, a efekt zadziwiający.
Przykłady niewielkich bukietów w różnych kolorach, które można postawić na stoliku.
Gdy tylko jest to możliwe, wykorzystuj światło dzienne.
Autor
Łukasz Nowak