Zbliża się Meetings Week Poland 2017

Ostatnia aktualizacja:  
6/4/2017
Dwudziestego marca rozpocznie się V edycja ogólnopolskiej konferencji poświęconej branży MICE. Profesjonaliści, eksperci i goście specjalni po raz kolejny przedstawią najnowsze trendy w przemyśle spotkań.

Meetings Week Poland 2017 to pięć dni konferencji i spotkań networkingowych z przedstawicielami firm z branży MICE. MWP odbędzie się w dniach 20-24 marca. Pojawią się tam organizatorzy eventów, oferenci firm obsługowych, przedstawiciele hoteli i centrów konferencyjnych. W spotkaniu będą uczestniczyć także politycy i samorządowcy oraz relacjonujące imprezę media.

Celem Meetings Week Poland jest przedstawienie znaczenia branży MICE, jej wkładu w gospodarkę kraju oraz stworzenie debaty w profesjonalnym gronie dzięki skupieniu polskich i zagranicznych ekspertów. Konferencje MWP od pięciu lat promują przemysł spotkań w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w budynku Szkoły Głównej Turystyki i Sportu w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Część paneli dyskusyjnych będzie także przygotowana z myślą o studentach. Sponsorem strategicznym jest Polska Izba Przemysłu Targowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Program Meetings Week Poland 2017

Pierwszego dnia konferencji przewidywane są prezentacje, które będą dotyczyły prognozy przemysłu spotkań w Polsce na najbliższe 5-10 lat. Zostaną także przedstawione wyniki raportu Poland Meetings Impact, który miał na celu zbadanie udziału branży w PKB i wpływu na gospodarkę kraju.

Tematem wtorkowego spotkania będzie hasło Nie tylko event jest wyzwaniem. Prelegenci i goście specjalni podczas dyskusji panelowych spróbują razem znaleźć odpowiedź na wyzwania pracy organizatora wydarzeń. Poruszone zostaną tematy rozwoju własnej agencji eventowej, postępowania w sytuacji zagrożenia na imprezie oraz organizacji eventów charytatywnych.

Trzeci dzień Meetings Week Poland to konferencja pt. Inspiration Booster. Dotyczyć będzie rozwoju osobistego oraz firmy, praktycznych strategii B2B i wdrażania zmian w przedsiębiorstwie. O dążeniu do mistrzostwa w swojej dziedzinie opowie gość specjalny - Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

W czwartek przewidziana jest konferencja, zorganizowana przez Stowarzyszenie Konferencje i  Kongresy w Polsce. Poświęcona będzie uwarunkowaniom prawnym i technikom wsparcia sprzedaży w organizacji spotkań. O up sellingu i cross sellingu opowie prof. Magdalena Kachniewska, natomiast zagadnienie promocji konferencji w mediach społecznościowych przedstawi Dagmara Plata-Alf.

W piątek odbędzie się Forum Obiektów 2017 z 13 sesjami prezentacyjnymi, dotyczącymi wybranych zagadnień działalności hoteli i centrów konferencyjnych. Swoje prelekcje wygłosi ponad 30 prezenterów. Ostatni dzień to także gala konkursu MP Power Awards, gdzie zostaną nagrodzeni autorzy najlepszych projektów i realizacji ze wszystkich sektorów polskiej branży MICE. Finałowe wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Trybuny 2 na Torze Wyścigów Konnych w Służewcu. Wstęp tylko za okazaniem zaproszenia.

Pierwsza edycja MWP miała miejsce w 2013 roku jako wspólna inicjatywa MPI Poland, Stowarzyszenia Branży Eventowej, Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel oraz Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji. Podstawą do wspólnego projektu było porozumienie marketingowe stowarzyszeń i chęć skupienia w jednym miejscu i czasie osób działających w branży MICE.

W zeszłorocznej edycji Meetings Week Poland wzięło udział ponad 1000 osób.

Autor
Łukasz Nowak