Zielone Płuca Polski – sale szkoleniowe w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja:  
16/2/2018
Tym razem przyjrzymy się rynkowi wynajmu sal w północno-wschodniej Polsce, w samym centrum Podlasia. Białystok to wyjątkowe miejsce położone w obszarze Zielonych Płuc Polski, w którym od wieków żyją ze sobą ludzie różnych kultur i narodowości. Malownicze krajobrazy, liczne parki, dwa rezerwaty przyrody, wreszcie coś, czego ostatnio brakuje w innych polskich miejscowościach – czyste powietrze – to niewątpliwie zachęca do odwiedzin oraz organizacji szkoleń i konferencji w Białymstoku.

Przyglądając się lokalnemu rynkowi wynajmu sal znajdziemy oferty przynajmniej kilkunastu podmiotów, które proponują zarówno niewielkie sale, przeznaczone głównie na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, jak i obiekty mieszczące niemal pięćset osób. Zwykle większość obiektów znajduje się w okolicach centrum miasta, niemniej jednak w Białymstoku wiele z nich położonych jest w odległości kilku, bądź nawet 16 kilometrów od ścisłego centrum – jak w przypadku Centrum Pielgrzymkowo Turystycznego. Jeśli chodzi o transport, to pod tym względem nie powinno być najmniejszego problemu. Niemal 50 linii autobusowych oraz mobilny system informacji o rozkładzie jazdy, odpowiednio przystosowany również dla osób niewidomych i słabowidzących, ułatwiają przemieszczanie się nie tylko po całym mieście, ale i terenach podmiejskich tworzących aglomerację białostocką.

Cena dobrze wyposażonej, niewielkiej sali szkoleniowej (do 20m2) kształtuje się na poziomie około 25 zł za godzinę. Jednak spotkamy się również z nietypowym cennikiem, jak 10 zł za jednego uczestnika spotkania. Natomiast chcąc wynająć salę komputerową z 15-20 stanowiskami oraz odpowiedniej jakości sprzętem audiowizualnym, mieszczącą się w samym centrum miasta, zapłacimy tylko około 40 zł za godzinę wynajmu. Rynek wynajmu sal w Białymstoku jest bogaty w oferty nie tylko budżetowe. Organizując konferencję dla 120 osób w pomieszczeniu z elektrycznym ekranem projekcyjnym, projektorem multimedialnym w technologii 3D (okulary dla gości dostępne są na miejscu), możliwością transmisji online oraz, co ciekawe, systemem symultanicznych tłumaczeń do 3 języków, możemy liczyć się z kosztem 105 zł za godzinę wynajmu. W cenie oczywiście odpowiedni system nagłośnienia i bezprzewodowe mikrofony. Biorąc pod uwagę wszelkie udogodnienia, z jakich korzystać będą mogli nasi goście, cena ta wydaje się być jak najbardziej adekwatna. Szkolenia i konferencje poza centrum miasta zorganizujemy dysponując podobnym budżetem. Dla przykładu – niespełna 3 km od centrum Białegostoku godzina wynajmu sali szkoleniowej dla 16 osób kosztuje 25 zł, natomiast za cały dzień użytkowania pomieszczenia zapłacimy 200 zł. Ceny sal komputerowych również są zbliżone do tych z centrum miasta.

W czasie wolnym, pomiędzy kolejnymi spotkaniami i konferencjami, warto odwiedzić tętniący życiem Rynek Kościuszki. Spacer Plantami pozwoli się zrelaksować, wyciszyć i skoncentrować przed kolejnym wysiłkiem umysłowym. Będąc w centrum, nie zapomnijmy o odwiedzeniu jednej z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce, określanej „Wersalem Podlasia”, czyli Pałacu Branickich.

Organizacja oficjalnego spotkania w Białymstoku nie powinna stanowić problemu, zarówno jeśli chodzi o wybór lokalizacji, jak i budżet. Dobrze wyposażone sale, gabinety, aule, catering, w razie potrzeby nocleg, czy to w jednym z hoteli, czy też mniejszych ośrodków (od 40 zł za dobę), do tego piękny, lokalny krajobraz i szereg atrakcji turystycznych dodających uroku temu miastu, zachęcają do odwiedzenia stolicy Podlasia i zorganizowania tutaj szkolenia, konferencji, spotkania biznesowego, czy też innej formy oficjalnego meetingu.

Autor
Mateusz Kolski