Jak przyciągnąć byłych klientów do naszych sal?

Ostatnia aktualizacja:  
6/4/2017
Niezależnie od branży każdy klient lubi, gdy usługodawca okazuje mu szacunek. Przedstawiamy sposoby, jakie mogą wykorzystać właściciele sal konferencyjnych na pozostawienie dobrego wrażenia u swoich kontrahentów.

Wywieranie pozytywnych doznań u klientów wydaje się być kluczowym elementem każdego współczesnego biznesu, a w szczególności firm usługowych. Zapewniając kontrahentom obsługę na wysokim poziomie liczymy na to, że zadowolony klient zwiąże się z naszym przedsiębiorstwem na dłuższy czas. Upominki i promocje często mają charakter okresowych akcji i nasilają się szczególnie w okresie świątecznym czy wakacyjnym. Warto jednak pamiętać o kreowaniu pozytywnego wizerunku przez cały rok.

Budowanie przyjaznych relacji po zrealizowanej transakcji jest ważnym elementem działalności w ściśle sprofilowanych firmach i wąskich branżach, które posiadają określoną grupę klientów. W takich gałęziach nie wolno sobie pozwolić na odchodzenie kontrahentów, gdyż na rynku nie ma ich wielu. Wówczas warto położyć nacisk na profesjonalną obsługę klienta. Jeśli zapamięta nas w pozytywny sposób, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości wróci do nas i pozostanie stałym odbiorcą naszych usług.

W jaki sposób firmy, działające na rynku wynajmu sal mogą dać się zapamiętać swoim klientom? Poniżej prezentujemy pięć sposobów:

1. Poznaj swojego klienta

Podczas kontaktu z nowym usługobiorcą warto zastanowić się, czy klient jest małym przedsiębiorcą, czy też przedstawicielem dużej korporacji? Może to trener, który chce zorganizować u Ciebie spotkanie dla swoich kursantów? Rozpoznanie branży i tematów, które są codziennością naszych klientów pozwoli na trafniejsze dopasowanie posiadanej oferty do konkretnych potrzeb odbiorcy.

2. Pisz spersonalizowane wiadomości

W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie za pomocą odpowiednich szablonów można wysyłać maile do wielu odbiorców jednocześnie. Warto jednak poświęcić więcej czasu na napisanie spersonalizowanej wiadomości do każdego klienta. W ten sposób odbiorca poczuje, że jest traktowany wyjątkowo. Wówczas z pewnością zapamięta naszą firmę i będzie bardziej skłonny do niej wrócić.

3. Proponuj zniżki i gratisy

Obniżki cenowe na usługi są sprawdzonym sposobem na nagradzanie klientów za lojalność. Promocyjne ceny stosowane są w praktycznie każdej branży. Jeśli klient po raz kolejny wraca do naszych sal, warto zaskoczyć go specjalną zniżką tylko dla niego.

4. Rozdawaj gadżety

Każdy lubi prezenty i gratisy. Drobne upominki, pozostawione dla gości naszych sal z pewnością pozytywnie wpłyną na postrzeganie przez nich firmy. Warto przemyśleć, jaką formę powinien mieć gadżet. Najlepiej, gdy będzie mógł być wykorzystywany przez klienta w trakcie i po spotkaniu oraz będzie kojarzył się z naszą marką. Przykład stanowią przybory biurowe, takie jak długopisy z logiem firmy, małe notesy, kalendarze w formie karty itd.

5. Utrzymuj kontakt w social media

Wykorzystujesz media społecznościowe do promocji swoich sal? Warto skontaktować się z klientem, który wynajął od nas pomieszczenie na jego fanpage’u, zostawić komentarze, a po zakończonym spotkaniu podziękować za pomyślną współpracę. Nie wolno też zapominać o byłych klientach. Poprzez wiadomości bezpośrednie można ich informować o ofercie firmy i promocjach. Działalność w mediach społecznościowych to nieustanny kontakt z potencjalnymi gościami naszych sal. Wykorzystywanie potencjału, jaki dają social media z pewnością wpłynie na wizerunek firmy.

Warto pamiętać o tym, żeby zawsze być otwartym na komentarze od osób wynajmujących sale. Wsłuchiwanie się w pozytywne jak i negatywne opinie od klientów pozwoli na lepsze dopasowanie oferty do konkretnych wymagań. Cenną informacją są także opinie o poziomie zadowolenia z obsługi klienta. Może odbiorcy sami zaproponują, co należy zmienić w pierwszej kolejności?

Autor
Łukasz Nowak