Wideościanki - modna atrakcja na twoje wydarzenie

Ostatnia aktualizacja:  
1/6/2018
Szukamy zastosowań dużych ekranów na konferencjach i szkoleniach.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że ekrany towarzyszą nam na każdym kroku. W tramwajach, urzędach, biurach - jesteśmy otoczeni przez świecące, interaktywne panele, dostarczające nam niezbędnych informacji w ciągu dnia. Mało tego - według portalu interaktywnie.com prawie dwie trzecie Polaków codziennie korzysta z treści wyświetlanych na ekranie smartfona.

Co prawda na rynku szkoleń materiały wizualne stosuje się już od wielu lat, jednak jeżeli szukasz wyróżniającego elementu, który uatrakcyjni program wydarzenia i oczaruje gości, warto wykorzystać wideościankę.

Zaletą wideościanki (wynikającą z dużej przekątnej ekranu) jest jej wysoka widoczność. Taki ekran przykuwa oko widza z dużej odległości. Z tego powodu świetnie wpasowuje się w format dużych wydarzeń z liczbą gości liczoną w setkach, jak np. targi, kongresy i konferencje. Może być jednak z powodzeniem stosowany w trakcie mniejszych wydarzeń, jeśli tylko nie ogranicza cię budżet.

Zalety wideościany na szkoleniach

Wideościanka idealnie nadaje się do projekcji materiałów audiowizualnych, jak klipy video. Jeżeli tylko planujesz w programie swojego wydarzenia wyświetlanie filmików, możesz zastanowić się nad tym gadżetem.

Zaletą tego narzędzia jest pełna kontrola nad każdą jej częścią. Możliwe jest wyświetlanie obrazu z jednego źródła na całej ściance, jak i dzielenie powierzchni na kilka mniejszych ekranów. Prezenter ma pełną kontrolę nad urządzeniem, a zmiana widoku trwa chwilę.

Wideościanka może być również dużym udogodnieniem w pracy grupowej, np. na szkoleniach. Ze względu na jej modularność możliwe jest jednoczesne udostępnianie pulpitów uczestników szkolenia, co będzie przydatne przy procesie nauki, omawiania przykładów, wskazywania mocnych i słabych stron konkretnych projektów - w zastosowaniu tego narzędzia ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia!

Fot. Wikimedia Commons (GNU GPL)

Autor
Łukasz Nowak