Już niebawem III edycja konferencji Coworking Now

Ostatnia aktualizacja:  
8/3/2019
Dwa dni wykładów, stu uczestników z całego świata. To wszystko już 4-5 kwietnia w Gdańsku podczas III edycji Coworking Now!

Coworkingi w Polsce prężnie się rozwijają – coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z ich usług, a światowe platformy pośredniczące w rezerwacji miejsc do pracy rozszerzają swoją działalność także na Polskę. Niestety, wiele przedsiębiorstw coworkingowych zakończyło swoją działalność z uwagi na niskie zainteresowanie taką formą współpracy. W związku z tym, firma O4, w swoich najnowszych badaniach na temat coworkingu wzięła pod uwagę odpowiedzi nie tylko operatorów, ale i freelancerów oraz pozostałych użytkowników. Zapytano o ich potrzeby i wpływ coworkingu na prowadzoną przez nich działalność. Ponadto w badaniach uwzględniono także duże firmy oraz korporacje. Wyniki badań zostaną zaprezentowane już 4-5 kwietnia w Gdańsku.

O4 Coworking to firma, która jako pierwsza stworzyła raport o polskich coworkingach. Ciekawiła nas przede wszystkim specyfika kulturowa, ekonomiczna i społeczna polskich coworkingów i porównanie jej z danymi globalnymi. Badaliśmy to, czy – tak jak ma to miejsce na całym świecie – przestrzenie coworkingowe w Polsce zarabiają, rozwijają się i czy skutecznie podchodzą do rozwijania biznesu swoich coworkerów. – Wspomina Katarzyna Bobińska, marketing manager.

Działalność coworkingowa w Polsce dopiero raczkuje. Jeszcze nie wszystkie miejsca przypominają podobne przestrzenie w krajach, w których tego typu działalność jest bardziej rozwinięta, dlatego dzięki konferencji Coworking Now właściciele tego typu miejsc mogą przemyśleć, co warto byłoby poprawić, a potencjalni użytkownicy będą mieli okazję przekonać się, że coworking jest opcją biznesową naprawdę wartą przemyślenia.

Coworking Now to konferencja poruszająca zagadnienia relacji w środowisku pracy, networkingu, zaangażowania oraz efektywnej sprzedaży. Podczas wydarzenia swoje referaty wygłoszą prelegenci z Polski, Niemiec, Węgier, Izraela, Korei Południowej oraz Turcji.

Warto pamiętać, że konferencja nie jest skierowana jedynie do specjalistów korzystających z usług coworkigu, lecz również do osób związanych z HR, marketingiem, a nawet agentów nieruchomości.

Wydarzenie jest organizowane w celu integracji społeczności coworkingów, które chciałyby ze sobą współpracować i wspólnie rozwijać ruch coworkingowy. Ponadto, podczas konferencji zostanie  ukazany szereg korzyści związanych z pracą w coworkingu oraz mnogość jego zastosowań. Ten obszar tematyczny jest szczególnie polecany freelancerom, mikro i małym przedsiębiorstwom, właścicielom nieruchomości oraz pracownikom działów HR.

W czasie konferencji będzie okazja do wysłuchania m.in. wystąpienia Pauline Roussel, która w ubiegłej edycji została wybrana najbardziej inspirującym prelegentem. W tym roku wraca z wystapieniem dotyczącym społeczności w przestrzeniach coworkingowych. Podczas swojej prezentacji opowie o przykładach, gdzie biura kierowane są przez społeczność.

Nie zabraknie również Etiana Singera – prelegenta z Izreala, wykładowcy na uniwersytecie w Tel Awiwie oraz współzałożyciela spacing.com – globalnej platformy dla przestrzeni coworkingowych. Już 4 kwietnia podzieli się z uczestnikami swoim tajemniczym składnikiem tworzącym sukces w coworkingu .

Zachęcamy także do zapoznania się z kompletnym harmonogramem wydarzenia oraz do sprawdzenia pozostałych prelegentów III edycji Coworking Now.

Autor
Karolina Nowak